Personale

Per-Olaf Schmidt

Konstitueret forstander

Morgensamlinger, fortælletimer. Underviser i løb og halvmarathon

René Haulrik-Friis

Konstitueret mellemleder og Lærer

Underviser i Studie10, matematik, drengefodbold (1), badminton og er studievejleder.

Asger Aabenhus

Lærer

Underviser i Studie10, matematik, tysk, løb, crossfit, fodbold, styrke, bordtennis og er studievejleder

Bjarke Kjær

Lærer

Underviser i matematik, gymnastik, medborgerskab, dans&bevægelse og spring

Casper Moltke Christiansen

Lærer

Underviser i gymnastik, spring, drengefodbold (3), fysik og naturfag

Dorte Krogh Atkins

Lærer

Underviser i Studie10, engelsk, naturfag, puls&styrke, pigefodbold (3), friluftsliv, yoga, spinning, løb og er skadeslærer

Dan Kastrup Johansen

Lærer

Underviser i Studie10, engelsk, matematik, fysik, drengehåndbold (2), volleyball, rugby og Spårt med Dan

Ebba Lindbjerg Lange

Lærer

Underviser i dansk, gymnastik, rytmisk gymnastik, beslutningshjulet, wonder women og dans

Emil Mose Gravgaard

Lærer

Underviser i Studie10, dansk, samfundsfag, løb, drengefodbold (2) og fodboldnørd

Frederik Bjerregaard

Fysioterapeut og lærer

Fysioterapeut, tysk, pigefodbold (1) og cirkeltræning

Iben Damgaard Andersen

Lærer

Underviser i dansk, kristendom, krea og håndbold

Ida Karlshøj

Lærer

Underviser i dansk, engelsk, gymnastik, rytmisk gymnastik og dans

Ingeborg Kristensen

Lærer

Underviser i dansk, krea, musik, massage, mindfulness og sangtimer

Janne Kastrup Johansen

Lærer

Underviser i dansk, medborgerskab, kristendomkundskab, yoga, garn, spinning og er praktikvejleder

Jesper Schwarz Hansen

Lærer

Underviser i dansk, medborgerskab, pigehåndbold (1), idræt, volley og håndboldspilleren

Kristina Vonsild Andersen

Lærer

Underviser i Studie10, engelsk, matematik, gymnastik, dans, rytmisk gymnastik, løb og krea

Martin Aakjær

Lærer

Underviser i matematik, eksperimenterende fysik, musik, guitar, musikteori og sangtimer

Magnus Jespersen

Lærer

Underviser i engelsk, tysk, historie, samfundsfag, løb, filmnørd, basket og håndbold Underviser i engelsk, tysk, historie, filmnørd, basket og håndbold

Morten Wessel Sørensen

Lærer

Underviser i dansk, engelsk, medborgerskab, drengehåndbold (1), pigefodbold (2), volley og basket

Rikke Albrektsen

Lærer

Underviser i engelsk, medborgerskab, krea og keramik.

Troels Schøning Johansen

Lærer

Underviser i matematik, idræt, badminton, ultimate, styrketræning og rigtige mænd

Bodil Andresen

Psykomotorisk terapeut

Samtaler med- og behandling af elever. Underviser i massage og mindfulness

Søs Søby

Køkkenleder

Christian Bruhn Sørensen

Kok

Louise Kaagh

Køkkenassistent

Lotte Schibler

Køkkenassistent

Patricia Jesuthasan

Køkkenmedarbejder

Lea Højslet Egebjerg

Rengøringsleder

Anja Kristensen

Rengøringsassistent

Underviser i løb

Annette Munk

Rengøringsassistent

Sine Christensen

Forretningsfører

Birgit Katholm

Sekretær

Henrik Levring

Pedel

Erling Stær

Pedel

2018 Bang-Vester